آموزش عکاسی با موبایل از محصولات

آموزش عکاسی با موبایل

در این مطلب با آموزش صفرتا صد عکاسی از محصولات با موبایل همراه شما هستیم. گوشی‌های موبایل پیشرفته، قدرت و امکانات بسیار حرفه‌ای برای عکاسی دارند و به یکی از ضروری‌ترین ابزارها برای تجارت آنلاین تبدیل‌شده‌اند. گوشی‌های موبایل امکان عکاسی در هر فضا و مکانی را به وجود آورده‌اند و برخی از آن‌ها از دوربین‌های عکاسی هم پیشرفته‌تر هستند.

امروزه بازار کسب‌وکارهای اینترنتی به‌شدت داغ است و افراد زیادی برای وسعت بخشیدن به تجارت خود از فروش آنلاین استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین نیازهای اولیه در راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین، داشتن مهارت در عکاسی است.

برای اینکه عکس‌های زیبا و حرفه‌ای از محصولات خود بگیرید نیاز نیست حتماً هزینۀ زیادی را بپردازید. با تمرین و آموزش حرفه‌ای حتی با گوشی موبایل هم می‌توانید عکس‌هایی در حد عکس‌های حرفه‌ای از محصولات خود بگیرید.

 

آموزش کامل عکاسی با موبایل

با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی فروشگاه تجاری فیزیکی حذف می‌شود اما موضوع به همین‌جا خاتمه پیدا نمی‌کند و شما باید امکانات و مهارت‌های لازم برای مدیریت کسب‌وکار آنلاین را به دست آورید.

در راه‌اندازی فروشگاه آنلاین مشتریان و مخاطبان فقط از طریق عکس و ویدئویی که شما از محصولاتتان منتشر می‌کنید، می‌توانند کالا را بپسندند و تصمیم به خرید آن بگیرید.

در واقع اگر تصاویر شما شفافیت و زیبایی نداشته باشند و به شرح جزئیات نپرداخته باشند، نمی‌توانند مخاطب را برای خرید جذب کنند. هدفِ عکاسی از محصولات ارائۀ واضح‌ترین شکل ممکن از محصول یا کالا است تا توجه بینندگان را به خود جلب کند و احساسات آن‌ها را برانگیزد.

در عکاسی از محصولات برای فروشگاه‌های آنلاین تمرکز اصلی عکاس به جزئیات فنی و ظاهری کالا است تا بهترین شکل از محصول را ارائه کند و در فروش بیشتر تأثیرگذار باشد.

از آنجایی‌ که موبایل‌ به یکی از ابزارهای در دسترس تبدیل ‌شده‌ و امکانات عکاسی در آن‌ پیشرفت قابل‌توجهی داشته است، افراد با تمرکز بر روی ابزارهای مورد نیاز برای عکاسی از محصولات با موبایل تلاش می‌کنند تا تصاویر حرفه‌ای و جذابی از محصولات خود منتشر کنند.

عکاسی با گوشی

عکاسی با گوشی

 

مطلب پیشنهادی
نحوه انتخاب صحیح کیف دوربین عکاسی

عکاسی از محصولات با موبایل در خانه

هزینۀ خرید ابزارهای عکاسی بسیار گران است و اختصاص دادن هزینه به خرید این وسایل برای فروشگاه‌های اینترنتی که تازه راه راه‌اندازی شده‌اند کمی مشکل است. در حال حاضر اکثر افراد گوشی‌های موبایل هوشمندی دارند که بتوان با آن عکس گرفت، اما برای عکاسی از محصولات با موبایل باید مهارت داشت و خلاقیت زیادی به کاربرد.

عکاسی از محصولات با موبایل با چند ابزار ساده و کم‌هزینه بسیار ساده است ولی به آموزش و یادگیری نیاز دارد. در ادامۀ این مطلب با آموزش عکاسی از محصولات با موبایل و ابزارها و اپلیکیشن‌های موردنیاز با شما همراه خواهیم بود.

پس از راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی گام مهم و اساسی، جذب مخاطبان بیننده و تبدیل آن‌ها به مشتری است. افراد برای اینکه بتوانند به شما و فروشگاهتان اعتماد کنند، باید فعالیت حرفه‌ای شما را ببینند. هرچقدر عکاسی شما حرفه‌ای‌تر باشد جذب مشتری و درنهایت خرید آن‌ها از فروشگاه اینترنتی بیشتر خواهد بود.

آموزش عکاسی از محصولات با موبایل به صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری تولید محتوا داشته باشند و برای عکاسی از محصولات جدید زمان را از دست ندهند.

 

مراحل عکاسی از محصولات با موبایل

عکاسی از محصولات با موبایل در فضای شخصی خودتان به ابزارهای ساده‌ای نیاز دارد که بهتر است قبل از آغاز عکاسی آن‌ها را تهیه کنید. اصول عکاسی از محصولات به‌صورت مرحله ‌به ‌مرحله طبق دستورالعمل زیر است:

 1. تمیز کردن محصول و بررسی زوایای مختلف آن همراه با جزئیات
 2. تنظیم پس‌زمینۀ عکاسی
 3. تنظیم نورپردازی برای عکاسی
 4. طراحی ایده‌های خلاقانه برای عکاسی از محصولات
 5. تنظیم سه‌پایه برای ثابت نگه داشت دوربین
 6. تنظیم زاویۀ عکاسی با موبایل و تنظیم فاصلۀ دوربین از محصول
 7. تنظیم فلاش دوربین
 8. عکاسی از زوایای مختلف محصول و عکاسی با چند نور مختلف
 9. ویرایش عکس‌ها با اپلیکشن‌های اختصاصی موبایل
عکاسی با تلفن

عکاسی با تلفن

 

مطلب پیشنهادی
امکانات فوکوس که خبری از آن نداشتید!

تجهیزات لازم برای عکاسی از محصولات با موبایل

در آموزش عکاسی با موبایل تمرکز اصلی بر روی عکاسی با هزینۀ کم است. برای اینکه شما بتوانید با صرف کمترین هزینه عکاسی کنید، سعی شده است تا روش‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای که نتایج بسیار خوبی به همراه دارند به شما آموزش داده شود. در این قسمت چند ابزار کاربردی برای عکاسی بهتر معرفی می‌شود:

 • تهیۀ پس‌زمینه‌های کاغذی و مقوایی بارنگ‌های مختلف برای داشتن پس‌زمینه‌های زیبا و حرفه‌ای.
 • تهیۀ چراغ‌های نوری با نورهای یکسان و قدرتمند برای نورپردازی بهتر در عکاسی.
 • تهیۀ سه‌پایه برای ثابت نگه‌داشتن دوربین و جلوگیری از لرزش دست در عکاسی‌های پی‌درپی که انجام می‌دهید. سه‌پایه برای تنظیم فوکوس هنگام عکاسی لازم است و از تار شدن عکس‌ها جلوگیری می‌کند.

 

آموزش تنظیم پس‌زمینه برای عکاسی از محصولات با موبایل

برای عکاسی از محصولات با موبایل به پس‌زمینه (background) نیاز دارید. داشتن پس‌زمینه در زیبایی تصاویر بسیار تأثیرگذار است و در صورت نیاز به ویرایش، فرآیند روتوش را بسیار ساده‌تر می‌کند.

صرف زمان برای تنظیم پس‌زمینه در عکاسی از محصولات با موبایل برای تهیۀ عکس‌های طبیعی زیباتر در زاویۀ بسته کمک زیادی می‌کند و کل فرآیند ویرایش را نیز ساده‌تر می‌کند. تنظیم پس‌زمینه برای عکاسی از روش‌های زیادی انجام می‌شود که در این مطلب به ۳ روش ساده اما کاربردی‌تر اشاره می‌شود:

عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

 

تنظیم پس‌زمینه با استفاده از کاغذهای مقوایی رنگی

ساده‌ترین روشی که می‌توانید برای عکاسی از محصولات خود بهترین پس‌زمینۀ طبیعی را خلق کنید، استفاده از مقواهای رنگی است. مقواهای رنگی جلوۀ طبیعی زیبایی در عکاسی خلق می‌کنند و از انعکاس نور و ایجاد سایه در عکاسی جلوگیری می‌کنند.

هزینۀ تهیۀ این مقواهای رنگی بسیار کم است و می‌توان متناسب با محصولات رنگ‌های متنوع آن‌ها را تهیه کرد. مقواهای رنگی دارای طرح‌های متنوع هستند. علاوه بر مقواهای رنگی شما می‌توانید از پس‌زمینه‌های آماده که دارای طرح‌های زیبایی هستند هم استفاده کنید.

تنظیم پس‌زمینه با استفاده از سطوح

سطوح مختلفی در فضای منزل یا محیط کار شما وجود دارد که بهترین پس‌زمینه‌ها برای عکاسی از محصولات با موبایل هستند. شما می‌توانید از میز، صندلی یا پارچه‌های مختلف به‌عنوان پس‌زمینه استفاده کنید. فقط کافی است زاویۀ بسته و مناسب را برای عکاسی انتخاب کنید. اگر از میز برای عکاسی استفاده می‌کنید بهتر است درصورتی‌که روی آن شیشه قرار دارد، شیشه را بردارید.

مطلب پیشنهادی
مقایسه دوربین موبایل با دوربین عکاسی

شیشه جلوۀ عکاسی شما را از بین می‌برد و از جذابیت آن می‌کاهد و در انعکاس نور مؤثر است. یکی از سطوحی که در عکاسی از محصولات مورداستفاده قرار می‌گیرد آینه است. استفاده از آینه برای نشان دادن زوایای داخلی و پنهان محصول بسیار مؤثر است اما شما برای عکاسی از محصولات با موبایل باید زاویۀ نور را به‌صورت خوبی تنظیم کنید تا از انعکاس نورهای اضافی جلوگیری شود.

تنظیم پس‌زمینه با استفاده از جعبۀ نور

بهترین پس‌زمینه برای عکاسی از محصولات پس‌زمینۀ سفیدرنگ است. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی تصویر تمام محصولات خود را فقط با پس‌زمینۀ سفید منتشر می‌کنند. پس‌زمینۀ سفید شفافیت بالایی در عکس محصولات خلق می‌کند و فضایی رسمی و حرفه‌ای به‌عکس محصول می‌دهد.

شما با استفاده از مقوای رنگی سفید هم می‌توانید یک پس‌زمینۀ شفاف داشته باشید، اما ساخت لایت روم یک روش مقرون‌به‌صرفه برای داشتن عکس‌های استودیویی است. دلیل محبوبیت استفاده از جعبۀ نور (light box) در عکاسی از محصولات با موبایل این است که در این جعبه، نور به‌صورت متساوی پخش می‌شود.

در جعبۀ نور، نور از زوایای مختلف به شیء داخل جعبه تابانده می‌شود و سبب انعکاس یکنواخت نور می‌شود. اگر نور به‌صورت مستقیم به شیء تابانده شود سایه‌های زیادی ایجاد می‌کند و موجب مغایرت واقعیت با تصویر می‌شود. از مهم‌ترین کاربردهای جعبۀ نور این است که رنگ واقعی محصول را در عکس نشان می‌دهد.

برخی از سطوح بازتاب‌های نوری رنگی دارند که همین موضوع سبب می‌شود رنگ اصلی با رنگ واقعی تفاوت داشته باشد. این تفاوت رنگ را در رنگ‌هایی مانند سبز، آبی یا زرد بیشتر مشاهده می‌کنید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد به‌جای مانتوی کرمی، مانتوی قهوه‌ای به دستش برسد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

× مشاوره و پشتیبانی