۵ نکته مارکتینگ در اینستاگرام مخصوص عکاسان

۵ نکته مارکتینگ در اینستاگرام مخصوص عکاسان

۵ نکته مارکتینگ در اینستاگرم مخصوص عکاسان

عکاسان می‌توانند کسب و کار خود را از طریق اینستاگرام ارتقاء داده و مخاطبان جدیدی را پیدا کنند.  در واقع اینستاگرم تنها بستر شبکه اجتماعی است که مبتنی بر عکاسی و یکی از سایت های پیشرو در زمینه بازاریابی دیجیتال است.

 

در اینستاگرام تعداد کاربران فعال روزانه و ماهانه در حال افزایش است که اینستاگرام هم به طور مداوم قابلیت‌های جدیدی به این پلتفرم می‌افزاید.


۵ نکته مارکتینگ در اینستاگرام که هر عکاس باید بداند

اگر تازه کار خود را روی این پلتفرم برای شروع کرده‌اید و می‌خواهید موقعیت خود را تحکیم کنید، نکات زیر به شما برای موفقیت مارکتینگ در اینستاگرام و ایجاد جامعه واقعی کمک می‌کند.

 

۱ – بیو و پروفایل خود را ساده ولی هدف دار طراحی کنید.

اولین چیزی که عکاسان برای مارکتینگ در اینستاگرام باید انجام دهند توجه به بیو پروفایل اینستاگرام خود است. چرا که بازدید کننده پروفایل اینستاگرام شما به آن توجه می‌کند، نام کاربری، تصویر پروفایل و بیو شماست. مهمترین قانون برای استفاده از نام کاربری مناسب، خواندن آنها در کوتاه ترین زمان ممکن است. هیچ کس وقت ندارد که سعی کند نام کاربری طولانی و نامفهوم را بخواند. علاوه بر این، در شرایط زندگی واقعی، وقتی شما با مخاطبان خود در اینستاگرام مکالمه می‌کنید، تلفظ یک نام کاربری کوتاه و ساده بسیار ساده تر است و بنابراین پیدا کردن دیگران راحت تر است.

تصاویر پروفایل دارای چهره کاربر توجه بیشتری را برمی‌انگیزاند و همچنین اطمینان بیشتری در مورد وجود یک شخص واقعی در پشت حساب ایجاد می‌کند. با این حال، اگر یک لوگوی هنری برای تصویر پروفایل صفحه اینستاگرام خود طراحی کرده‌اید، درست پیش بروید و آن را به عکس پروفایل اینستاگرام خود تبدیل کنید! خط پایین هرچه چشمگیر و قابل درک تر باشد، بهتر است.

 

در مورد بیو، مهم است که موقعیت مکانی و زمینه علاقه و کار عکاسی خود را بیان کنید. مشخص کنید که تخصص شما عکاسی معماری، چشم انداز، مستند، همه موارد ذکر شده یا مواردی کاملا متفاوت است. از ایموجی نامربوط نسبت به زمینه مرتبط با کسب و کارتان استفاده نکنید. حساب کاربری خود را به business تبدیل کنید تا بتوانید آمار و ارقام پست ها و … را مشاهده کنید.

مطلب پیشنهادی
ایزوی کدام دوربین ها نویز کمتری دارد؟

 

رعایت تمام پیشنهادات فوق حتی می تواند شما را از تهیه و تحویل کارتهای ویزیت واقعی رها کند – حساب شما حاوی تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان بالقوه است!

بیو پروفایل اینستاگرام خود را ساده و منظم نشان دهند.
بیو پروفایل اینستاگرام خود را ساده و منظم نشان دهند.

۲ – برای موفقیت در مارکتینگ در اینستاگرام ویدیوها و عکس‌های پشت صحنه را در استوری‌های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند.

یکی دیگر از راه‌های موفقیت عکاسان در مارکتینگ در اینستاگرام این است که ویدیوها و عکس‌های پشت صحنه را در استوری‌های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. رویکرد هر عکاس متفاوت است و اگر شما به جز عکسهای روتوش و پرتفوی ارزشمند، دوست ندارید مشخصات خود را با هر چیزی پر کنید  باید با به اشتراک گذاشتن زندگی روزانه کاری با مخاطبان خود از طریق استوری‌های اینستاگرام، این شکاف را پر کنید. تجهیزات جدید را نشان دهید، نظرسنجی‌ها را اجرا کنید تا دنبال کنندگان بتوانند در آن مشارکت داشته باشند، مخاطبان را نسبت به فعالیت‌های آینده کنجکاو و مشتاق کنید، به اشتراک بگذارید که در کجا می خواهید و در آینده چه کاری را انجام می‌دهید.

به طور کلی، استوری یک راه عالی برای جلب توجه بیشتر و نشان دادن طرف دیگری از شخصیت و برند شما است، از این فرصت غافل نشوید.

عکس‌های پشت صحنه را در استوری‌های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند
عکس‌های پشت صحنه را در استوری‌های اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند

۳ –   از هشتگ ها الهام بگیرید و استفاده کنید …

هشتگ‌ها اگر درست استفاده شوند، بسیار مناسب برای موفقیت عکاسان در مارکتینگ در اینستاگرام است. برخلاف تصور رایج، امروزه دیگر پر کاربرد ترین و محبوب ترین هشتگ‌ها، از جمله #photographer #photography #landscape و موارد مشابه، برای دیده شدن به خوبی کار نمی‌کنن ، زیرا از قبل خیلی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و احتمال اینکه پست‌های شما مورد توجه واقع شود، واقعا کم است.

 

بهتر است از هشتگ‌های ناشناخته تر استفاده کنید و پست‌های حاوی آنها را برای ایده‌های هشتگ‌های جدید جستجو شده مرور کنید. برای جستجوی هشتگ‌های مناسب به این لیست نگاهی بیندازید و موارد جدیدی را با کمک ابزار Combin پیدا کنید. Combin را راه اندازی کنید، جستجوی هشتگ جدید ایجاد کنید و یکی از هشتگ‌ها را از لیست قبلا ذکر شده وارد کنید. پس از دریافت نتایج جستجو، پست‌ها را بر اساس تعداد لایک یا تعداد نظرات مرتب سازی کنید تا داغترین مطالبی که در زیر کلمه کلیدی انتخاب شده بارگذاری شده است را ببینید. در مرحله بعد، باید روی دکمه سمت راست ماوس روی یکی از پست‌ها کلیک کرده و از فهرست کشویی “جستجوی اضافه شده” را انتخاب کنید، سپس روی یکی از هشتگ ها کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی
نکات مهم در هنگام خرید دوربین کارکرده

به این ترتیب نه تنها می‌توانید کلمات کلیدی مفید جدید را جمع آوری کنید، بلکه الهام بخش جدیدی برای کارهای آینده خود با جستجو در حساب‌ها و پست‌های معروف اینستاگرام مرتبط با عکاسی خواهید بود.

حساب‌های ویژه عکاسی مانند thevisualscollective ،ourplanetd Daily ،portraitpage ،canon_photos و موارد مشابه، با جستجوی اینستاگرام برای پست‌های تگ شده با کلمات کلیدی منحصر به فرد خود، عکس‌های جدید را می‌گیرند. کسانی که می خواهند به نمایش در بیایند، برای به دست آوردن این شانس باید از این تگ‌ها روی محتوای خود استفاده کنند.

برای موفقیت مارکتینگ در اینستاگرام محتوای خود را قابل مشاهده تر کنید و از طریق هشتگ الهام بگیرید.
برای موفقیت مارکتینگ در اینستاگرام محتوای خود را قابل مشاهده تر کنید و از طریق هشتگ الهام بگیرید.

۴ – برای موفقیت مارکتینگ در اینستاگرام پست‌ها به موقع و به تعداد مناسب ارسال کنید.

داشتن برنامه ارسال پست برای موفقیت در مارکتینگ در اینستاگرام عکاسان لازم است که می‌تواند پست‌ها را به موقع و به تعداد مناسب ارسال کند.  این ممکن است جذاب ترین روز در هفته باشد. هر روز یا هر سه روز، این کاملا به عهده شماست. با این وجود، آنچه همیشه باید در نظر داشته باشید، پایبند بودن در گذر زمان است – یعنی اگر یک الگوی ارسال پست از ابتدای راه اندازی صفحه اینستاگرام در روزهای خاص ایجاد کردید تا پایان و همیشه تکرار کنید. همچنین بهتر است برای موفقیت در اینستاگرام حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته در صفحه خود پست بگذارید.

 

صحبت از اندازه مناسب، خوشبختانه روزهای عکس‌های اجباری مربعی خیلی وقت است به اتمام رسیده و اینستاگرام نمودار اندازه خود را گسترش داده است. با این وجود، هنوز هم قوانین خاصی وجود دارد و بازاریابی عکاسان در اینستاگرام در صورت عدم رعایت استانداردهای زیر موفقیت آمیز نخواهد بود:

مطلب پیشنهادی
امکانات فوکوس که خبری از آن نداشتید!

 

۱۰۸۰ پیکسل عرض ۱۰۸۰px در تصاویر برای تصاویر مربع

۱۰۸۰px توسط ۱۳۵۰px برای تصاویر عمودی

۱۰۸۰px توسط ۵۶۶px برای تصاویر افقی۵ –  برای موفقیت در مارکتینگ در اینستاگرام با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

تعامل با مخاطبان خود و پاسخ دادن به نظرات یک ضرورت برای موفقیت در اینستاگرام است. درست مانند زندگی واقعی، افراد در اینستاگرام از افرادی که گفتگو می‌کنند و آماده برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه با دیگران هستند قدردانی می‌کنند. گفتگو در این پلتفرم کاملا غیررسمی است و محاوره‌ ای است، بنابراین بیش از حد رسمی ارتباط برقرار نکنید – به کامنت‌ها پاسخ دهید به همان روشی که اگر یک غریبه در خیابان شما به شما گفت یک چیز خوب بگوید.

به منظور ایجاد یک جامعه وفادار، مهم است که از طریق اپلیکیشن موبایل اینستاگرام خود کامنت‌های آنها را لایک کنید و حتی بهتر است به هرکدام پاسخ دهید. نه تنها از آنها تشکر کنید بلکه نظرات آنها را نیز تکمیل کنید.

 

برای تاثیر حداکثری و موفقیت بیشتر در مارکتینگ در اینستاگرام توصیه می‌شود افرادی را که درباره شما اظهار نظر کرده‌اند، ردیابی کنید، پست‌های آنها را لایک کرده و کامنت بگذارید، بنابراین آنها می دانند که علاقه متقابل وجود دارد و شما ربات نیستید که فقط عکس‌های با کیفیت را ارسال کرده و انتظار داشته باشید که موفقیت و ارتباطات بیشتری پیدا کنید، Combin می‌تواند یک بار دیگر در این کار کمک شایانی کند – حساب‌های اینستاگرام شما را دنبال می‌کند و به شما اجازه می‌دهد همه آنها، یا فقط موارد خاصی را که می‌خواهید، دنبال کنید. Combin را راه اندازی کنید، برگه جستجو را باز کنید و روی “افزودن جستجوی جدید” کلیک کنید. جستجوی کاربر> مفسران را مشخص کنید  تعداد حساب‌های مورد نظر خود را پیدا کنید و دکمه Find را بزنید.

برای موفقیت در مارکتینگ در اینستاگرام با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.
برای موفقیت در مارکتینگ در اینستاگرام با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.
دیدگاه‌ها ۰

*
*

× مشاوره و پشتیبانی