نکات کلیدی عکاسی در شب چیست؟

نکات کلیدی عکاسی در شب

چالش های مهم عکاسی در شب چیست؟

عکاسی در شب و گرفتن تصاویر خیره کننده در تاریکی شب به آسانی آنچه تصور می شود نیست. حتی اگر مهارت در اصول عکاسی در شب را یاد گرفته باشید، عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می شود این نوع عکاسی نسبت به عکاسی روز کمی دشوار باشد.

عکاسی در شب

عکاسی در شب

 

با این حال، برای شروع ثبت تصاویر زیبا در طول شب، نیازی به انجام تغییرات زیادی در گردش کار خود ندارید. روند عکاسی هنوز همان است. بنابراین بیایید نگاهی سریع به موارد ضروری عکاسی در شب بیاندازیم. به طور خاص، ما تجهیزات مورد نیاز، نحوه نمایش عکس های خود، نحوه تمرکز در شب ، موضوع عالی و برخی از نکات پس از پردازش را پوشش خواهیم داد. امیدوارم که این امر به شما کمک کند تا دنیای عکاسی شب را به روی شما باز کند.

ابتدا، بیایید در مورد آنچه شما از نظر تجهیزات برای انجام عکاسی در شب به آن نیاز دارید، صحبت کنیم. خبر خوب این است که شما در زمینه گرفتن عکس در شب به تجهیزات اضافی نیاز زیادی نخواهید داشت. علاوه بر دوربین و لنز استاندارد، تنها چیزی که کاملاً به آن نیاز خواهید داشت سه پایه است. تاریکی به این معنی است که دوربین شما باید از سرعت شاتر طولانی برای جمع آوری نور کافی برای نوردهی مناسب استفاده کند (بیشتر در این مورد در یک ثانیه). بنابراین شما باید بتوانید دوربین خود را ثابت نگه دارید و یک سه پایه بهترین انتخاب کنید.

یکی دیگر از موارد مفید برای ثابت نگه داشتن دوربین، آزاد شدن شاتر از راه دور است. من اکیداً توصیه می کنم یکی تهیه کنید، شما برای این کار می توانید از سیم های مخصوص ارزان استفاده کنید. اگر ویژگی های اضافی به نفع شما باشد، می توانید هزینه زیادی را برای یک فاصله سنج هزینه کنید، اما برای عکسبرداری استاندارد در شب نیازی به آن ندارید.

آموزش عکاسی در شب

آموزش عکاسی در شب

 

مطلب پیشنهادی
ایزوی کدام دوربین ها نویز کمتری دارد؟

۱- سعی کنید در ابتدا پیش زمینه را فراموش نکنید:

فراموشی کردن پیش زمینه اشتباه رایجی است که بسیاری هنگام یادگیری عکاسی در شب  مرتکب می شوند. در واقع، این فقط مبتدیان نیستند که این کار را می کنند بلکه در خیلی از مواقع عکاسان حرفه ای نیز این موضوع را فراموش می کنند.

داشتن یک ترکیب قوی به همان اندازه که در نور روز اهمیت دارد در گرفتن عکس شب نیز مهم است. با این حال، شما هنوز هم می توانید یک تصویر چشمگیر و با یک ترکیب قوی از شب دریافت کنید. شما می توانید با تمرکز بر پیش زمینه یک عکس چشمگیر و منحصر به فردی داشته باشید.

 

۲- تمرکز دستی:

با وجود بهبود مداوم فناوری و دوربین های مدرن DSLR، فوکوس خودکار هنوز موقع عکاسی در شب کار خوبی ارائه نمی دهد، مخصوصاً اگر از مناظر تاریک عکس می گیرید.

دوربین قادر نیست جزئیات را به روشی که ما می بینیم ببیند و هنگامی که در نور کم عکاسی می کنید، برای جمع آوری اطلاعات کافی تلاش می کند. از آنجا که دوربین قادر به یافتن نقطه مرجع نیست، فوکوس خودکار به خوبی کار نمی کند.

عکاسی در نور کم

عکاسی در نور کم

 

نکاتی برای عکاسی بهتر در شب:

چند استثنا وجود دارد، با این حال. اگر از یک منظره شب روشن تر، مانند یک منظره شهری یا معماری عکاسی می کنید ، به طور معمول نور بیشتری نسبت به عکسبرداری در مناظر سیاه و سفید وجود دارد. این موارد به دوربین شما چندین نقطه مرجع برای تمرکز می دهد و احتمالاً نتیجه بهتری دارند. هنوز هم، من توصیه می کنم برای دستیابی به نتیجه دقیق تر، از فوکوس دستی استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
معرفی ده دوربین برتر سال ۲۰۲۰

ثبت تصاویر واضح و در فوکوس یکی از چالش های عکاسی در شب است. نمای روز ابزاری عالی برای فوکوس دستی است اما شب هنگام کار با نور آسان نیست. اگر با گرفتن تصاویر واضح در شب مشکل دارید، توصیه می کنم برای توضیح بیشتر در مورد چگونگی تسلط بر این موضوع، مقالات ما را در وب سایت لنزوکم مطالعه کنید.

با نور ماه کاملا آشنا باشید

شناخت کامل از نور ماه و چگونگی تأثیر آن بر تصویر چیزی است که بهترین عکاسان شب را از بقیه جدا می کند. عکاسی در زیر ماه کامل، کاملاً متفاوت از بقیه عکس ها است و علی رغم این که اکثر عکاسان ما این موضوع را  می دانند، ولی به راحتی فراموش می کنند.

ماه کامل نه تنها آسمان را روشن می کند، بلکه مناظر را نیز روشن می کند. این برای شما به عنوان یک عکاس چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که شما قادر خواهید بود یک عکس زیبایی و روشن خواهید داشت و به همان اندازه با تاریک ترین سایه ها مبارزه خواهید کرد. همچنین می توانید از ISO پایین تری استفاده کنید، که منجر به نویز کمتر و تصویر تمیزتر می شود. به این ترتیب با آموختن این موضوع شما عکاسی در شب را به خوبی یاد خواهید گرفت.

نکات عکاسی در نور کم

نکات عکاسی در نور کم

 

هیچ یک از نکته های بیان شده  بیشتر از نکته های دیگر فتوژنیک نیستند. همه آنها فرصت های مختلفی را ارائه می دهند مهم این است که چگونه بتوانید از آنها استفاده کنید و یک عکس مناسب در شب را بگیرید.

مطلب پیشنهادی
دوربین بدون آینه چیست و چگونه کار می کند؟

نکته بعدی درباره عکاسی در شب این است که  از آلودگی نور خودداری کنید.

گاهی اوقات آلودگی نوری می تواند برای یک تصویر مفید باشد اما نه همیشه. درخشش نارنجی یا مایل به زرد از شهرها ممکن است هنگام عکاسی از مناظر در طول شب آسیب رسان باشد. ما غالباً قصد داریم آسمان شفاف شب را با ستاره های درخشان آن به تصویر بکشیم. رنگ ایجاد شده در اثر آلودگی نوری در این سناریو غالباً باعث حواس پرتی می شود و ابرها رنگ مصنوعی می گیرند که به ندرت خوب به نظر می رسد.

آموزش عکاسی در نور کم

آموزش عکاسی در نور کم

 

همچنین، وقتی در یک شهر یا در نزدیکی شهری با آلودگی نوری زیاد عکس می گیرید، تقریباً به همین تعداد ستاره مشاهده نخواهید کرد. این بزرگترین ناامیدی از آلودگی نوری برای عکاسی در شب است.

خلاصه باید گفت اگر تازه شروع به عکاسی در شب کرده باشید ممکن است گرفتن عکس واقعی در شب کمی جادویی به نظر برسد. حتی کسانی که مدتی در این زمینه فعالیت کرده اند ممکن است تعجب کنند که چگونه می توانند در تاریکی نوردهی مناسب داشته و تمرکز کنند. اگرچه عکسبرداری در تاریکی مطمئناً چالش هایی دارد، اما از برخی جهات در واقع آسانتر از عکاسی در طول روز است.

در زمینه خرید دوربین عکاسی و خرید بهترین لنز دوربین برای عکاسی در شب توصیه می کنیم به فروشگاه لنزوکم مراجعه کنید. شما در ویترین این فروشگاه می توانید انواع لنز عکاسی، دوربین سونی، دوربین نیکون، دوربین dslr ، دوربین کنون، دوربین کارکرده را پیدا کنید و با قیمت ارزان و با ضمانت خرید کنید. علاوه بر این اگر نیاز به تعمیر دوربین و یا نیاز به دریافت آموزش عکاسی داشته باشید به فروشگاه لنزوکم در کنار شماست.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

کاربران گرامی تمامی قیمت های موجود در سایت به روز می باشد
× مشاوره و پشتیبانی