نحوه انتخاب صحیح کیف دوربین عکاسی

نحوه انتخاب صحیح کیف دوربین عکاسی

نحوه انتخاب صحیح کیف دوربین عکاسی

کیف دوربین عکاسی یکی از مواردی است که اکثر عکاسان، به ویژه تازه کارها، آن را مورد توجه قرار می‌دهند. در حالی که اکثر عکاسان چه تازه کارها و چه افراد حرفه‌ ای به دنبال انتخاب بهترین کیف دوربین عکاسی هستند، اما تعداد کمی از آنها هستند که فقط از استفاده از کوله پشتی‌های روزمره به عنوان کیف دوربین راضی هستند.

انتخاب صحیح کیف دوربین عکاسی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اصلی ترین چیزی است که شما برای حمل و انتقال ایمن تجهیزات خود از آن استفاده می‌کنید. با توجه به اینکه امروزه گزینه های بسیار زیادی در بازار وجود دارد، انتخاب کیف دوربین عکاسی خوب، قابل اعتماد ، کاربردی و محکم می‌تواند بسیار دشوار باشد. برای کمک به شما در مقابله با این معضل، نکاتی ذکر شده است که می توانید از آنها به عنوان راهنمای خرید اولین کیف دوربین عکاسی خود استفاده کنید.


انتخاب کیف دوربین عکاسی ایده آل

اولین موردی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که چه نوع کیف دوربین را می‌خواهید خریداری کنید. بله، انواع مختلفی وجود دارد:

کیف دوربین عکاسی Pouches and Cases

این کیف‌ها فقط برای حمل دوربین‌های کوچک جمع و جور و نه برای DSLR منظور شده است. این کیف ها دارای جیب‌هایی هستند که وسایل کوچک مانند باتری و کارت حافظه در آن نگهداری می‌شود.

کیف دوربین عکاسی Pouches and Cases
کیف دوربین عکاسی Pouches and Cases

کیف دوربین عکاسی Waist Belt

این کیف دوربین عکاسی کمی بزرگتر است. این مناسب برای عکاسانی است که می‌خواهند در حمل و نقل دوربین خود راحتی داشته باشند. انتخاب کیف دوربین عکاسی Waist Belt هنوز هم برای عکاسان حرفه‌ای توصیه نمی‌شود.

 

کیف دوربین عکاسی Shoulder Bags (کیف دوربین عکاسی شانه ای)

استفاده از کیف دوربین عکاسی Shoulder Bags برای بسیاری از عکاسان محبوب است. بیشتر طرح‌ها دارای بندهای راحت، زیپ‌های بادوام و حتی برخی از اتصالات Velcro هستند. کیف دوربین عکاسی Shoulder Bags دارای چندین جیب مخصوص لوازم جانبی و وسایل کوچک هستند. علاوه بر این، بسیاری از این کیف‌ها همچنین دارای روکش‌هایی بوده که ضد آب هستند. طرح‌ها متفاوت هستند، بنابراین انتخاب آنها متناسب با نیازهای شما است.

مطلب پیشنهادی
چگونه دوربین و لنز خود را تمیز کنیم؟
کیف دوربین عکاسی شانه ای
کیف دوربین عکاسی شانه ای

کیف دوربین عکاسی کوله پشتی

کوله پشتی‌ها برای بسیاری از عکاسان حرفه‌ای به گزینه‌های بسیار محبوب تبدیل شده‌اند. یکی از دلایل این امر عملکرد آنهاست. آنها در اندازه های مختلفی قرار می‌گیرند و واقعا جادار هستند، بنابراین می‌توانید چیزی بیش از وسایل عکاسی خود را در آن قرار دهید. کوله پشتی شما می‌تواند نه تنها لوازم جانبی دوربین، بلکه موارد دیگری مانند ظرف ناهار، لباس اضافی و تلفن همراه شما را در خود جای دهد.

برخی از کوله پشتی‌ها دارای چرخ های داخلی هستند، بنابراین می‌توان آنها را به راحتی به کیف‌های چرخدار تبدیل کرد. کاملا مناسب برای سفر است. کیف‌های چرخداری وجود دارد که به طور خاص برای عکاسان ساخته شده است. با این حال، آنها نسبت به کیف دوربین عکاسی کوله پشتی بزرگتر و حجیم تر هستند.

کیف دوربین عکاسی کوله پشتی
کیف دوربین عکاسی کوله پشتی

کیف دوربین عکاسی Holsters

اگر از یک DSLR با یک لنز استفاده می‌کنید، این کیف دوربین عکاسی می‌تواند بهترین کیف دوربین برای شما باشد. این کیف دوربین عکاسی مناسب برای حمل دوربین عکاسی در هر زمان و هر مکان است. در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شود و دارای جیب‌های مختلفی برای قرار دادن لوازم جانبی دوربین عکاسی است. یک حفره ضخیم دوربین را به طور موثر نگه می‌دارد و از آن محافظت می‌کند.

کیف دوربین عکاسی Holsters
کیف دوربین عکاسی Holsters

کیف دوربین عکاسی Hard Cases

با وجود انواع زیادی از کیف دوربین عکاسی که در سال‌های گذشته به نمایش در آمده است، بسیاری از عکاسان همچنان ترجیح می‌دهند از کیف دوربین Hard Cases استفاده کنند. این کیف‌های دوربین عکاسی به همان اندازه که شما می‌خواهید، مفید و مناسب هستند. می‌توانید آنها را لگد بزنید یا پرتاب کنید چرا که خراب و پاره نمی‌شوند.

مطلب پیشنهادی
حالت‌های نورسنجی در عکاسی به زبان ساده

انواع مختلفی از کیف‌های دوربین عکاسی Hard Cases وجود دارد. بعضی از آنها بسیار ساده به نظر می‌رسند، در حالی که برخی دیگر شکل منحصر به فردی دارند. در برخی از آنها در قسمت داخلی محفظه‌هایی برای محافظت بیشتر وجود دارند، در حالی که برخی دیگر ساده است. آنها دارای دسته های قابل جمع شدن هستند و همچنین می توانند با چرخ همراه شوند.

کیف دوربین عکاسی Hard Cases
کیف دوربین عکاسی Hard Cases

چه نوع عکاسی را انجام می‌دهید؟

تعیین اینکه کدام نوع کیف دوربین عکاسی مناسب شماست، به معنای در نظر گرفتن نوع عکاسی است که انجام می‌دهید. آیا می خواهید زیاد سفر کنید؟ یا برای عکاسی باید به مکان‌های ناهموار بروید؟ آیا عکاسی منظره تخصص شماست؟ اینها فقط برخی از سوالاتی است که باید از خودتان بپرسید تا مشخص کنید آیا به کیف دوربین عکاسی کوله پشتی، یک Hard Cases یا Shoulder Bags نیاز دارید.

انتخاب کیف دوربین عکاسی
انتخاب کیف دوربین عکاسی


بعد از اینکه تصمیم گرفتید کیف دوربین عکاسی مورد نیاز خود را تهیه کنید، چه موارد دیگری است که باید در نظر بگیرید یا انجام دهید:

یک کیف دوربین عکاسی با مواد سازنده با کیفیت را انتخاب کنید. این کیف دوربین می‌تواند از نخ، چرم یا نایلون ساخته شود. حتما یکی را انتخاب کنید که ضد آب باشد تا بتوانید به راحتی عکس بگیرید چون هوا غیرقابل پیش بینی می تواند باشد! (حداقل کاور باران داشته باشد…)

اندازه کیف نیز مهم است. به چه کیفی نیاز دارید؟ در هنگام شکار صحنه ‌ها قصد حمل چه لوازم جانبی با دوربین عکاسی را دارید؟ آیا قصد دارید همیشه از لنزهای تله فوتو استفاده کنید؟ در این صورت، به یک کیف دوربین نیاز دارید که بتواند لنز را با اطمینان نگه دارد.

چه نوع محافظتی را از کیف دوربین عکاسی خود می‌خواهید؟ همانطور که قبلا نیز اشاره شد، کیف‌هایی با بالشتک ساده وجود دارد، در حالی که طرح‌هایی وجود دارد که دارای محفظه و جیب‌هایی بسته در فضای داخلی کیف هستند. نوع بالشتکی که یک کیف دارد نوع محافظت از دوربین و لوازم جانبی آنها را تعیین می‌کند. همچنین پیدا کردن یک کیف دوربین عکاسی ضد آب بسیار ضروری است. اطمینان حاصل کنید که می توان فلپ‌ها را محکم بست (زیرا این امر باعث می شود تا آب داخل کیف نشود). کیف‌های دوربین عکاسی با کاورهای ضد آب وجود دارد که می‌توانند به طور موثر دوربین را از رطوبت و باران محافظت کنند.

مطلب پیشنهادی
۵ نکته مارکتینگ در اینستاگرام مخصوص عکاسان

راحتی عامل مهم دیگری در هنگام انتخاب کیف دوربین عکاسی است. یکی از بندهای ساخته شده برای کیف دوربین با طول مناسب را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که کیف (به خصوص اگر کوله پشتی یا Shoulder Bags باشد) شما را به سمت پایین نمی‌کشد. برای جلوگیری از این مشکل، قبل از خرید کیف را امتحان و وزن کنید. از فروشنده بخواهید که به شما کمک کند تا مواردی را درون آن بگذارد یا اگر دوربین عکاسی همراه خود دارید، آنها را داخل آن قرار دهید و حمل کیف را امتحان کنید. اگر حتی با وجود همه چیزهایی که درون آن ها ریخته ‌اید، احساس خوبی از استفاده از آن داشته باشید، برای شما راحت خواهد بود.

موارد دیگری که باید در نظر بگیرید: آیا کیف دارای چند جیب یا محفظه است؟ آیا  کیف جای قرار دادن لپ تاپ دارد؟ (برخی از عکاسان لپ تاپ‌های خود را حمل می‌کنند) آیا سه پایه شما در آن جای می‌گیرد؟ آیا لوازم جانبی دوربین در جیب‌ها و محفظه‌ها جای می‌گیرد؟ آیا دارای نگهدارنده بطری آب است؟

قبل از بیرون آوردن دوربین و عکاسی، ابتدا از دوربین عکاسی خود مراقبت کنید. یک کیف دوربین عکاسی با کیفیت پیدا کنید. اگر دوربین خود را یکی از بهترین سرمایه گذاری‌ها در زندگی خود می‌دانید، نباید انتخاب و خرید کیف دوربین عکاسی را ساده بگیرید!

دیدگاه‌ها ۰

*
*

سوالی دارید؟ در واتس آپ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
به علت نوسانات ارز برای قیمت نهایی حتما تماس بگیرید! (واتس اپ یا تلفن)