رویه های بازگرداندن کالا

شرایط بازگشت کالا به لنزوکم چیست؟

در صورتی که محصول خریداری شده از فروشگاه اینترنتی لوازم عکاسی و فیلم برداری لنزوکم دارای ایراد فنی باشد می توانید کالای خود را با خیال راحت به ما بازگردانید. شایان ذکر است که ایراد فنی باید در ۲۴ ساعت اولیه تحویل محصول به شما از طریق تماس با ما لنزوکم به سمع و نظر کارشناس مربوطه برسد. در صورت تشخیص ایراد از سوی کارشناس فنی لنزوکم بعد از ارسال شما خریدار گرامی، هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط  و فراتر از خدمات سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود. البته تجهیزات ارائه شده در وبسایت لنزوکم در صورت انتخاب مشتری با خدمات بیمه سالانه نیز ارائه میشود.
همانطور که میدانید بخش دیگری از ایرادات، توسط استفاده نادرست خریدار از محصول ایجاد خواهد شد. این موارد در همان دفترچه سازنده نیز عینا آمده است و بررسی این بخش پس از ارسال و گزارش شما صورت خواهد گرفت. اگر ایرادات کالا حتی بدون باز کردن جعبه و آن باکس کردن محصول مورد مشاهده است ، حتی نباید شما جعبه محصول را باز کنید، این ایرادات میتواند شامل اسم ، مدل ، شرکت سازننده ، رنگ ، مقدار و … است. توجه داشته باشید با توجه به صف نوبت بررسی کارشناس بیمه و کارشناس لنزوکم ممکن است پردازش ایراد گزارش شده شما بین ۱ ساعت تا ۷۲ ساعت زمان ببرد.

به چه صورتی باید کالای دارای ایراد را به لنزوکم ارسال کنید؟ (بازگرداندن کالا)

قبل از هر اقدامی می بایست با کارشناس لنزوکم تماس حاصل کنید. پس از تایید و راهنمایی های انجام شده از جانب این شرکت شما باید کالا را به خوبی در مقابل ارسال مورد نظر بسته بندی کنید تا هیچ ایرادی در حین ارسال به این محصول وارد نشود. هر آنچه تحویل گرفته اید را باید ارسال کنید مگر اینکه کارشناس لنزوکم در این مورد نظر دیگری داشته باشد که حین تماس با ایشان مطرح فرمایید. روی کارتن محصول نباید هیچ نوشتار ، چسب و … رخ دهد. لذا باید یک کارتن مجزا تهیه کنید یا روی همان کارتن خارجی (در صورت ارسال از لنزوکم) مشخصات را بنویسید. میتوانید در یک کاغذ جداگانه مشخصات و اظهارات ایرادی را تایپ کنید و در جعبه محصول قرار دهید. فاکتور لنزوکم نیز باید همراه محتویات به لنزوکم بازگشت داده شود و ایراد را پشت آن فاکتور گزارش دهید.
در صورت سکونت شما در شهرستان تهران ، موقع تماس و بیان ایراد این مساله را مطرح کنید تا هماهنگی های لازم برای دریافت کالا از شما انجام گیرد.

هزینه ارسال و دریافت مجدد کلا برعهده چه کسی است؟

اگر ایراد فنی، ظاهری و … به تایید کارشناس لنزوکم برسد. تمام هزینه های انجام شده از مخاطب به حساب ایشان در ۱-۳ روز کاری واریز خواهد شد. اما در صورت عدم تایید شما برای ارسال مجدد کالا یا تعویض آن و … هزینه ها بر عهده خریدار خواهد بود.

روند رسیدگی به ایرادات پس از رسیدن محصول به دست لنزوکم چگونه می باشد؟

مسئول خدمات پس از فروش وب‌ سایت فروشگاهی لنزوکم ، ایراد های گزارشی از سوی شما را بررسی میکند. تایید یا عدم تایید آن سریعا به خریدار انتقال داده می شود. کالای دریافت شده تعویض یا ایراد آن برطرف خواهد شد. مشتری می تواند حتی محصول دیگری نیز درخواست کند و لنزوکم می باید تفاوت قیمت خرید قبلی و جدید را دریافت یا پس دهد. تعویض کالا نیز منوط به وجود کالا در انبار است.

برای تماس با لنزوکم چه کاری انجام دهیم؟ | بازگرداندن کالا

پشتیبانی تلفنی در ساعات کاری ۱۰ صبح تا ۹ شب

شماره تماس:

۰۲۱-۶۶۷۳۰۶۱۲