شرایط و قوانین استفاده

شرایط و قوانین استفاده از خدمات فروشگاه لنزوکم

استفاده‌ی شما از وب‌ سایت فروشگاه لنزوکم و سفارش کالا در این وب‌ سایت به معنی توافق کامل شما با شرایط و مقررات زیر تلقی می‌شود:

کاربر گرامی لطفاً به موارد زیر جهت استفاده بهینه از خدمات فروشگاه لنزوکم توجه فرمایید.

ورود کاربران به وب سایت فروشگاه لنزوکم هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌ های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده توسط لنزوکم به معنای آگاهی از شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات لنزوکم است. لطفا توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز به معنای پذیرش کامل شرایط و قوانین لنزوکم از سوی شما کاربر محترم است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.


قوانین عمومی

خرید کالا از وب‌ سایت فروشگاه لنزوکم بر مبنای قوانین و آئین‌ نامه‌های تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود. تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات لنزوکم تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده شما از لنزوکم به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

قسمت عمده اطلاعات و مشخصات ارائه‌ شده درباره‌ ی کالاهای عرضه‌ شده درلنزوکم ترجمه‌ ی مطالب مربوطه از سایت‌های معتبر انگلیسی‌ زبان (سایت سازنده‌ی اصلی کالا) است. فروشگاه لنزوکم همواره خود را متعهد به نوسازی مداوم اطلاعات و محتویات به منظور اطلاع رسانی صحیح و دقیق متعهد می‌داند، اما مسئولیتی در قبال اطلاعات و محتوای مبهم و یا خطای نگارشی پذیرا نیست. از آن‌جایی که خطای انسانی تیم وب‌ سایت در ورود اطلاعات بر روی وب‌ سایت لنزوکم امکان‌پذیراست، این سایت مسئولیت صحت کامل اطلاعات ارائه‌ شده را بر عهده نمی‌گیرد اما تلاش خواهد کرد تا اطلاعاتی دقیق و صحیح پیرامون محصولات در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد و همواره سعی میکند با همکاری شما و گزارشات شما همراهان عزیز محتوای مبهم ، مشخصات اشتباه  و… را بروزرسانی کند.

کاربران متعهد هستند که در دسترسی به وب‌ سایت فروشگاه لنزوکم مقاصدی خارج از دریافت اطلاعات فنی یا سفارش اینترنتی کالا دنبال نکنند.
کاربران هنگام سفارش کالا ملزم هستند اطلاعات صحیح و کامل خود را در وب‌سایت درج کنند. بدیهی است کاستی یا نادرستی اطلاعات مانع تکمیل درست سفارش و تحویل به‌ موقع آن خواهد شد.
فروشگاه لنزوکم هیچ‌ گونه مسئولیتی در قبال کارکرد وب‌ سایتش، که ممکن است ناشى از عوامل خارج از توانایی مدیریت این وب‌ سایت (همانند نقص اینترنت، مسائل مخابراتى، تجهیزات سخت‌افزاری و موارد مشابه) باشد، ندارد.
فروشگاه لنزوکم هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتویات سایت‌هایی که ارتباط به آن‌ها به واسطه‌ی آگاهی و یا لینک در وب‌سایت لنزوکم شکل می‌گیرد، ندارد.
تمام ابزاری که در وب‌ سایت لنزوکم با هدف ارتباط با مشتریان به‌ کار گرفته می‌شود، فقط برای همین منظور طراحی شده و کاربران متعهد هستند که از این ابزار صرفاً برای ارسال و دریافت اطلاعاتی استفاده نمایند که مناسب و مرتبط با سفارش کالا باشد. فروشگاه لنزوکم هیچ‌ گونه مسئولیتی را در قبال محتویات پیام‌های کاربران نمی‌پذیرد. نظرات و پیام‌های کاربران پس از تأئید مدیر وب‌سایت، برای اعلان عمومی، درج خواهند شد.
تمام شرایط و خدمات وب‌سایت فروشگاه لنزوکم بر مبنای آخرین سیاست‌های این فروشگاه شکل گرفته و ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند.

سیاست های حریم شخصی

لنزوکم متعهد میشود در حد توان از حریم خصوصی کاربران خود دفاع کند، در این خصوص سعی میکنیم همیشه بروز و ایمن باشیم. مخاطبان لنزوکم با استفاده از این سایت، این گفته را قبول کرده اند.

فقط در صورت اجازه کتبی لنزوکم شما می توانید از مطالب، عکس ها، لوگو ها، ایده ها، موشن گرافیک ها، تیزر ها ، ویدئوها و … موجود روی این سایت استفاده کنید. در غیر این صورت استفاده شما شرعا حرام بوده و موجبات پیگرد قانونی را برای شرکت لنزوکم پدید می آورد.

تنها منبع شما برای دریافت اطلاعات وبسایت لنزوکم به آدرس www.lenzocam.com است و هرگونه ارسال فاکتور و یا تماس با شما با شماره هایی که در این سایت درج نشده است، بدون اطلاع ما بوده و به قصد کلاهبرداری خواهد بود. لذا کاربران می باید اکانت و رمز اکانت خود در لنزوکم را با دقت محفوظ نگه داشته و در اختیار شخص دیگری قرار ندهند.

کاربران برای تماس با شرکت لنزوکم می باید از روش های درج شده در بخش تماس با ما سایت لنزوکم استفاده کنند. 


ثبت، پردازش و ارسال سفارش

  • – روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. لنزوکم به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏ گذاری می‌‏دهد.
  • – در صورت بروز مشکل هنگام خرید در سبد خرید شما در لنزوکم یا بازگشت از صفحه بانک به این سایت، لنزوکم در ۱ تا ۴۸ ساعت کاری باید مساله را حل کرده و در صورت درخواست شما وجه بازگشت داده شود.
  • – سفارش های ثبت شده در لنزوکم با ارسال شماره سفارش از طریق پیامک و ارسال شماره سفارش و پیش فاکتور از طریق ایمیل در صف پردازش قرار میگیرند. لنزوکم سعی میکند در حد توان موجودی و قیمت محصولات روی این سایت را با توجه به نوسانات بازار بروز کند. اما در صورت بروز مشکل در موجودی انبار پس از سفارش مشتری ، در صورت عدم توانایی برای تهیه محصول برای خریدار حق لغو سفارش و بازگشت وجه را دارد. 
  • – لنزوکم سعی دارد تمام گارانتی ها را بروز کرده و از گارانتی های معتبر برای کالاهای ارائه شده استفاده کند، اما ممکن است برای یک محصولی گارانتی در طول زمان تغییر کند. لنزوکم در این موارد با شما تماس گرفته و قبل از ارسال سفاش به شما اطلاع می دهد.
  • – حق اتمام موجودی، یا تغییر قیمت کالا مطابق بازار برای لنزوکم محفوظ است.
  • – در وارد کردن مشخصات هنگام خرید ، خریدار باید نهایت دقت را انجام دهد. در این باره به دلیل ثبت در بایگانی سایت امکان تغییر نام سفارش دهنده یا تغییر نوع خریدار برای مثال از حقیقی به حقوقی وجود ندارد.

خسارت هنگام حمل و نقل

لنزوکم همواره تلاش میکند تا محصول سفارش شده شما در نهایت امنیت با بهترین بسته بندی ممکن از لحاظ امنیت به دست شما در همه جای ایران برسد. پس از تماس با شما با توجه به درخواست شما، روش ارسال انتخاب میشود. لنزوکم در صورت تایید روش ارسال درخواستی از شما فقط می تواند از آن طریق اقدام به ارسال کند. در این جهت آسیب های وارد شده به محصول باید در ۲۴ ساعت اول تحویل به شما به اطلاع امور فنی لنزوکم برسد.


شرایط و خدمات فروش کالا در لنزوکم

– کاربران قبل از اقدام به خرید، می بایست با تکمیل فرم ثبت نام در وب سایت لنزوکم عضو شوند تا اطلاعات لازم کالا در اختیار شما قرار گیرد.

– از نظر حقوقی، در معاملات وب‌سایت لنزوکم ، فروشگاه لنزوکم یا نماینده‌ی رسمی آن به‌عنوان فروشنده و کاربر اینترنتی سفارش‌دهنده به عنوان خریدار تلقی می‌شوند.
– فروش کالا بر مبنای نوع و مقداری صورت می‌گیرد که کاربر خریدار آن را در وب‌سایت فروشنده ثبت کرده است.

– چنانچه سفارش در ساعات غیراداری و در روزهای تعطیل باشد، مراحل ارسال سفارش از اولین ساعت اداری روز بعد آغاز می شود.

– در هر زمان که خریدار با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سایت شود در قسمت سفارش‌ها قادر به مشاهده‌ی تاریخچه‌ی سفارشات خود و وضعیت هر سفارش است.

– ارزش کالا یا کالاهای سفارش‌ داده‌ شده طبق فهرست قیمت سایت محاسبه شده و شامل کلیه‌ی مالیات‌ها و عوارض قانونی فروش خواهد بود. تنها مبلغی که در موارد معین به ارزش کالا اضافه می‌شود، هزینه‌ی ارسال، کادو پیچی و بیمه‌ی کالا خواهد بود.

– مکان و زمان تحویل کالا توسط کاربر خریدار در وب‌ سایت فروشنده ثبت شده و لنزوکم به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاست‌های معین ارسال کالا (از جمله هزینه‌های مربوطه)، سفارش را در آن مکان و زمان تحویل دهد. در صورت عدم حضور خریدار در مکان و زمان تعیین‌شده، جبران هزینه‌های مربوطه به عهده خریدار خواهد بود. البته در صورت استفاده از خدمات شرکت پست ایران یا شرکت ترن پارت تیپاکس، کالا در ساعات اداری تحویل می‌شود و بدلیل قوانین جاری این شرکت ها، انتخاب زمان تحویل بر عهده‌ی خریدار نیست.

– در صورتی که فروشنده به دلایلی که خارج از اراده‌ی او است، توان تحویل کالا را در موعد مقرر نداشته باشد و طرفین درباره یک موعد جدید به توافق نرسند، خریدار حق دارد بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای سفارش را فسخ نماید.

– خریدار با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه‌ی دریافت کالا، رضایت خود را از نوع و/یا تعداد و سلامت کالا ابراز می‌نماید.

– هرگونه نقص و یا عیب فنی بایستی در مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا به فروشگاه لنزوکم اطلاع داده شود و در صورت اثبات نقص و یا عیب فنی، کالا با مسئولیت فروشگاه لنزوکم تعمیر و یا جایگزین می‌شود. در صورت گذشت بیش از ۲۴ ساعت از زمان دریافت کالا، اعتراضی پذیرفته نخواهد بود و مسئولیت عدم کارکرد صحیح کالا با شرکت وارد کننده (گارانتی‌ کننده‌ی کالا) است.

– خریدار موظف است مبلغ قابل پرداخت را هنگام تأئید سفارش بپردازد. در صورت عدم پرداخت وجه در موعد تعیین‌شده توسط فروشنده، لنزوکم حق دارد از تحویل کالا خودداری کند و سفارش را فسخ نماید.