نکات کلیدی عکاسی از طبیعت چیست؟

نکات کلیدی عکاسی از طبیعت چیست؟

مهمترین نکات کلیدی عکاسی از طبیعت چیست؟

آیا به عکاسی از طبیعت علاقه زیادی دارید، اما نمی دانید برای شروع چه کاری انجام دهید؟ در این مطلب چند نکته مفید برای افرادعلاقه مند به عکاسی آورده شده است که بهتر است به آنها توجه کنید.

عکاسی از طبیعت

 

۱- برای شروع به این نکات توجه کنید:

در ابتدا بهتر است یک جفت کفش کوهنوردی یا چکمه مخصوص برای خود تهیه کنید، این کار کمک زیادی به شما می کند. حتماً سعی کنید متناسب با آب و هوای منطقه ای که قرار است در آن عکاسی شود لباس مناسب آن فصل و یا منطقه را بپوشید. اقدامات احتیاطی را به صورت دقیق انجام دهید. قوانین و مقررات منطقه ای که می خواهید در آن عکاسی کنید را قبل از شروع کار بررسی کنید. علاوه بر این سعی کنید یک نفر همراه شما باشد  یا موقعیت دقیق خود را به کسی اطلاع دهید تا در صورت وقوع حادثه بتوند به شما کمک کند.

 

۲- با تنظیمات دوربین خود آشنا شوید:

سعی کنید موقع عکاسی از طبیعت تنظیمات را روی تصاویر فشرده شده قرار ندهید، زیرا کیفیت تصاویر خوب نخواهد بود. علاوه بر این از کمترین ISO ممکن استفاده کنید، که بتوانید نور بیشتری به تصویر خود وارد کنید. اما، برای این کار باید سرعت شاتر را خوب تنظیم کنید تا  آسیبی به تصاویر گرفته شده وارد نکند. قبل از بیرون رفتن برای عکاسی در خانه  چندین بار تمرین کنید تا بیرون از خانه نتیجه بهتری بگیرید.

 

دوربین عکاسی از طبیعت

دوربین عکاسی از طبیعت

 

۳- تجهیزات مناسب را بیاورید:

اگر به طور ثابت نمی توانید دوربین را نگه دارید و یا قصد دارید جلوی تاری را بگیرید، بهتر است از سه پایه دوربین استفاده کنید. اگر فاقد آن هستید، می توان با روش های دیگری این کار را انجام دهید، به عنوان مثال از زمین، سنگ یا شاخه درخت بردارید تا بتوانید موقعیت دوربین را ثابت نگه دارید. در صورت موجود نبودن چوب و یا سنگ مناسب، بازوها را در برابر بدن خود محکم نگه دارید تا کمترین لرزش را موقع عکاسی داشته باشید. اگر روز آفتابی است، شما به یک درپوش لنز نیاز خواهید داشت، این  کار روش خوبی برای جلوگیری از تابش  نور خیره کننده خورشید موقع عکاسی است. به همین ترتیب، اگر باران می بارد،  می بایست از یک پوشش ضد آب برای عکاسی از طبیعت استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
معرفی ده دوربین برتر سال ۲۰۲۰

 

۴- بهره گیری از حداقل امکانات:

شما برای عکاسی از طبیعت می توانید با استفاده از حداقل امکانات عکاسی خود را شروع کنید، اگر توانایی پرداخت و خرید دوربین های حرفه ای در این زمینه را ندارید، می توانید از یک تلفن همراه که دوربین دار است استفاده کنید. با پیشرفت مداوم فناوری، به خصوص در دوربین های تلفن های همراه،  شما می توانید عکس های خارق العاده ای ثبت کند. چگونگی استفاده از حداقل امکانات می تواند تصاویر عالی تولید کند.

آموزش عکاسی از طبیعت

آموزش عکاسی از طبیعت

 

۵- از قانون یک سوم استفاده کنید:

همانطوری که می دانید قانون یک سوم یک قانون طلایی و بسیار جالب در عکاسی می باشد. این کار به این صورت است که، ابتدا تصور کنید تصویر مورد نظر توسط دو خط عمودی و افقی به صورت مساوی به ۹ قسمت تقسیم شده است. حال برای استفاده از این قانون باید در خطوط متقاطع یا در یکی از مربع ها تقسیم شده تصویر خود را قرار دهید تا تصاویر شما موقع عکاسی از طبیعت پویاتر باشد.

 

۶- خیلی نزدیک نشو:

معمولا اکثر حیوانات با نزدیک شدن به آنها می ترسند و  از شما دور می شوند. شما نمی خواهید سوژه خود را بترسانید و فراری دهید، بنابراین، هنگام عکاسی از طبیعت به خصوص حیات وحش، مطمئن شوید که فاصله شما با سوژه  مناسب است.

 

۷- از جلوه ها و ایده های جدید تر استفاده کنید:

سعی کنید هنگام عکاسی از طبیعت نگاهی جدید به موضوع خود داشته باشید و حتما از ایده های به روش های جدید  استفاده کنید در این صورت عکس های شما جالب تری، جذاب تر و نیز حرفه ای تر  تولید خواهد شد. به عنوان مثال، می توانید از یک نقطه دید بالاتر، یا یک قاب بندی خوب استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی
راهنمای خرید تجهیزات عکاسی (قسمت اول)

 

۸- صبر کلید است:

از آنجا که باید هنگام عکاسی از طبیعت در محل زندگی حیوانات مزاحمتی ایجاد نشود، برای گرفتن تصاویر جذاب باید صبور باشید. چند دقیقه صبر واقعاً ارزش ثبت تصاویر بهتر را دارد. دلسرد نشوید! قبل از بیرون رفتن اطلاعات کاملی درباره سوژه خود به دست بیاورید یا کمی تحقیق کنید تا بهتر موضوع را درک کنید.

نکات عکاسی از طبیعت

نکات عکاسی از طبیعت

 

۹- تسلیم نشو:

صبر بهترین نکته کلیدی در عکاسی از طبیعت است. عکاسی از محیط زیست، حیوانات و .. گاهی ممکن است ساعت ها و روزها طول بکشد و  گاهی ناامید کننده باشد. با تمرین زیاد،  و صبر می توانید بر این موضوع غلبه کنید و نتیجه بهتری بگیرید.

اگر در این زمینه نیاز به آموزش عکاسی دارید، بهتر است با کارشناسان لنزوکم تماس بگیرید تا با دریافت آموزش های مناسب به یک عکاس حرفه ای تبدیل شوید. علاوه بر این برای تعمیر دوربین نیز لنزوکم خدمات زیادی را برای شما ارائه می دهد.

 

چگونه موقع عکاسی از طبیعت بهترین تصاویر را به تصویر بکشیم ؟

دوربین های عکاسی امروزی این قدرت و نیز ویژگی  را دارند که مهمترین لحظات ما انسان ها را جاودانه کنند، این تصاویر می توانند در اشکال گوناگون بروز کنند، به عنوان مثال می توانند لحظه برخورد صاعقه باشد یا، صلح و آرامش مادر زمین در جنگل های بکر و دریا باشد.

مطمئناً، عکاسی از طبیعت به مهارت متفاوتی نسبت به تصویربرداری از حوادث، افراد و سایر موضوعات نیاز دارد. با استفاده از این نکات گفته شده در این مطلب، به خوبی قادر به ثبت باشکوه ترین تصاویر در جهان ما خواهید بود.

لنز عکاسی از طبیعت

لنز عکاسی از طبیعت

 

مطلب پیشنهادی
کنون یا نیکون؟ کدامیک بهتر است؟

برای این که بتوانید بهترین تصاویر را موقع عکاسی از طبیعت ثبت کنید، باید قبل از رفتن به مکان مورد نظر، از شهر یک لنز زاویه باز تهیه کنید. بسیاری از تصاویر گرفته شده از طبیعت با داشتن کانونی متمرکز بسیار شگفت انگیز به نظر می رسند و همواره شما را شگفت زده می کنند.

بعلاوه، لنزهای زاویه باز عمق میدان بیشتری دارند. اگر این نوع از لنزها برای تصاویر شما کافی نبود، می توانید از سرعت شاتر سریع تری نیز استفاده کنید. برخی از این نکات عکاسی از طبیعت ممکن است به محیط و سوژه مورد نظر عکاسی شما بستگی داشته باشد، اما به ندرت پیش می آید که عکاسان طبیعت از لنزهای با زاویه دید عریض تر استفاده نکنند.

به این موضوع نیز توجه کنید که، فاصله کانونی کوتاه در عکاسی زاویه دید وسیع تری را ایجاد می کند، اما عکاسی از طبیعت اساساً یک عمل متعادل کننده می باشد. به عنوان مثال اگر در حال گرفتن تصاویر حیوانات در طبیعت هستید،  بهتر است فاصله کانونی شما طولانی تر باشد، تا برای بزرگنمایی بهتر باشد. در حالی که همه ما دوست داریم عکس حیوانات وحشی را از نزدیک بگیریم، لازم به یادآوری است که عکاسی در چنین محیط هایی، گاهی  اوقات خطرات زیادی را به همراه دارد که برای ایمنی به فاصله نیاز دارید.

وقتی صحبت از عکاسی از طبیعت می شود، ضرورت دارد که شما واقعاً موضوع خود را به خوبی بشناسید. واقعیت این است که وقتی سوژه های خود را را کامل بشناسیم تصاویر بیشتری را ثبت می کنیم.

برای دستیابی به بهترین لوازم عکاسی از طبیعت مانند لنز دوربین، لنز عکاسی، خرید دوربین عکاسی در انواع مدل ها از جمله دوربین dslr، ، دوربین سونی، دوربین نیکون، دوربین کنون، دوربین کارکرده می توانید به فروشگاه اینترنتی لنزوکم مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

کاربران گرامی تمامی قیمت های موجود در سایت به روز می باشد
× مشاوره و پشتیبانی