اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی کسب‌وکارها یا باید با دنیای دیجیتال پیش بروند یا شانس دیده شدنشان رو به افول می رود. تولید محتوا در کسب‌وکار از مهم‌ترین فاکتورهایی است که منجر به معرفی محصولات و افزایش فروش می‌شود.

بررسی اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

تولید محتوا فرایند تولید و به اشتراک‌گذاری اطلاعات ارزشمند و مرتبط درباره کسب‌وکار به اشکال مختلف مانند مقاله، ویدئو، اینفوگرافیک و پست رسانه های اجتماعی برای جذب مخاطب خاص است. این شامل تحقیق، برنامه ریزی، ایجاد، ویرایش، انتشار و ترویج محتوایی است که با خوانندگان یا بینندگان هدف طنین انداز می‌شود.

پیشنهاد مقاله : ویژگی‌های بهترین دوربین برای تولید محتوا

تولید محتوا به یک استراتژی بازاریابی ضروری برای مشاغل، وبلاگ نویسان، اینفلوئنسرها و سازندگان محتوا تبدیل شده است که می‌خواهند حضور آنلاین خود را تثبیت کنند، آگاهی از برند را افزایش دهند و سرنخ یا درآمد ایجاد کنند.

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

تولید محتوا چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، تولید محتوا به پروسه تولید و توسعه محتوای متقاعد کننده و جذاب، عمدتاً برای پلتفرم های آنلاین مانند رسانه‌های اجتماعی، وب سایت‌ها یا وبلاگ ها اشاره دارد. هدف آن جذب و حفظ مخاطب هدف از طریق محتوای به اشتراک گذاشته شده است. محتوای ایجاد شده می‌تواند در قالب‌های مختلف مانند متن، گرافیک، تصویر، ویدیو یا صوت باشد و باید به گونه‌ای طراحی شود که به‌راحتی قابل هضم باشد؛ بدیهی است که محتوا باید برند یا محصول را به درستی معرفی کرده و با شناخت دقیق پرسونای مخاطب تولید شود.

ایجاد محتوای مؤثر شامل تحقیق، ایده‌پردازی، سناریو نویسی، برنامه‌ریزی، اجرا، توزیع و تجزیه و تحلیل مناسب برای اطمینان از رسیدن به هدف مورد نظر است. هدف نهایی از تولید محتوا، تقویت تعامل، افزایش آگاهی از برند و ایجاد تبدیل است. محتوا ستون فقرات هر حضور آنلاین است، به عنوان صدای برند عمل می کند و پیام آن را به مخاطب منتقل می کند. برای دستیابی به موفقیت در عصر دیجیتال امروزی ضروری است زیرا اساس همه استراتژی های بازاریابی را تشکیل می دهد.

بیشتر بخوانیم : 50 ایده عکاسی از محصول برای آنلاین شاپ‌ها (بخش اول)

بدون محتوای خوب و هدفمند، هدایت ترافیک به یک وب سایت، ایجاد سرنخ و بستن فروش تقریباً غیرممکن است. به این ترتیب، تولید محتوا نقش مهمی در موفقیت تلاش‌های بازاریابی هر کسب‌وکاری دارد. تولید محتوا را می‌توان بر اساس قالب، هدف و مدت زمان طبقه‌بندی کرد.

انواع فرمت های تولید محتوا عبارتند از:

·      مقالات

·      محتوای متنی

·      محتوای بصری

·      ویدیوهای معرفی محصول

·      پادکست

·      اینفوگرافیک‌ها

·      کتاب‌های الکترونیکی

·      پست‌های شبکه‌های اجتماعی

یک استراتژی تولید محتوا که به خوبی طراحی شده باشد باید انواع و قالب‌های مختلف محتوای موجود را در نظر بگیرد و آن‌هایی را که هدف تولید محتوا را تامین کرده و قدرت بیشتری در جذب مخاطب هدف دارند را تهیه کنند.

در دنیای تکنولوژی امروزه و با پیشرفت لحظه‌به‌لحظه فناوری، اهمیت تولید محتوا در کسب و‌کار بر کسی پوشیده نیست. در واقع بدون تولید محتوا ما وجود خارجی پیدا نکرده و توسط مخاطب هدف یا همان مشتری دیده نمی‌شویم. با چیدن استراتژی تحت عنوان بازاریابی محتوا ما می‌توانیم پرسونای مخاطب هدف را شناسایی کنیم، محتوای مناسب با فرمت و سناریو مناسب را برای او تولید کنیم و از طریق کانال درست مانند وبسایت و یا سوشال مدیا و غیره به دست او برسانیم.

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یکی از محبوب‌ترین و موثرترین شکل‌های بازاریابی است که امروزه توسط 97 درصد از بازاریابان انجام می‌شود. این یک استراتژی ارزشمند برای دستیابی به بسیاری از اهداف مهم بازاریابی است؛ از جمله افزایش آگاهی از برند، بهبود سئو، ایجاد سرنخ، ایجاد وفاداری بلندمدت به برند و افزایش تبدیل. با رویکرد درست، محتوای شما می‌تواند در مقایسه با تبلیغات سنتی، سرنخ‌های بیشتری را با هزینه کمتر ایجاد کند.

در بازاریابی محتوا، ما تصمیم می‌گیریم که چه نوع محتوایی را برای کاربر تولید کنیم و از چه طریقی آن را منتشر کنیم تا به دست مخاطب هدف برسد. بازاریابی محتوا باید مخاطب هدف را شناسایی و جذب کرده و آن را برای خرید متقاعد کند. در گام بعدی ما باید با بازاریابی محتوا مشتری را تبدیل به مشتری وفادار کرده و همراه برند نگه داریم.

بیشتر بخوانیم : بهترین دوربین فیلمبرداری بازار کدام است؟

چرا اهمیت تولید محتوا در کسب و کار جدی است؟

تولید محتوا در کسب و کار به منزله نشان دادن خدمات و محصولات ما به مشتری است و باعث افزایش فروش و دیده شدن می شود. حالا تصورش را بکنید که تولید محتوا چقدر می تواند جدی باشد!

یکی از راه‌هایی که کسب‌وکارها با استفاده از آن می‌توانند اعتماد مخاطب را به سمت خود جلب نماید تولید محتوا باکیفیت است. تولید محتوا می‌تواند در قالب یک فایل متنی و صوتی و یا ویدئویی نیز باشد. پس محتوای باکیفیت برای مخاطبتان تولید کنید و حرفه‌ای بودن خودتان را به رخ او کشیده و مجابش کنید که شما بهترین هستید.

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

پرسونای مخاطب

پیش از شروع هر گونه برنامه محتوایی باید از اینکه مخاطبتان چه کسی است و در نهایت چه چیزی از او می‌خواهید درک واضحی داشته باشید. به همین دلیل پرسونای مخاطب مهم است. برای شناساسایی پرسونایتان می‌توانید به پرسش‌های زیر پاسخ دهید:

  1. او کیست؟این فرد به طور متوسط روزش را چطوری سپری میکند؟
  2. نیاز این شخص چیست؟
  3. چرا این فرد به ما اهمیت میدهد؟

بیشتر بدانیم : عکاسی حرفه ای از کالا

انواع تولید محتوا در وبسایت و اهمیت آن‌ها

وبسایت‌ها بر پایه کدها و محتواها شکل گرفته و رشد می‌کنند. تولید محتوا در وبسایت برای بخش‌های مختلف سایت مانند دسته بندی، محتوای محصولات، لندینگ پیج‌ها و محتوای وبلاگ انجام می‌شود. این صفحات شامل محتواهای متنی و بصری هستند. همچنین انواع تولید محتوا در وبسایت شامل چند فرمت می‌شوند:

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

1-تولید محتوا متنی سئو شده : در این روش محتوا محتوا بصورت سئو شده نوشته می‌شود و مخاطب اکثرا با جتسجو در گوگل وارد وب سایت می‌شود.

2-محتوای ویدئویی : تولید محتوا بصورت ویدئویی را نمی‌توان یکی از موفق‌ترین روش‌ها در تولید محتوا در نظر گرفت؛ محتواهای ویدئویی به وب سایتها کمک می‌کند تا مخاطبان هدف خود را جذب نمایند.

3-محتوا صوتی : یکی دیگر از روش های تولید محتوا در سایت تولید محتوا صوتی یا پادکست است.

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

مزایای تولید محتوا در کسب و کارها

تولید محتوا به افزایش نرخ تبدیل در وب سایت کمک می‌کند؛ اگر تولید محتوا آموزند و ارزشمند باشد به ایجاد اعتماد با مخاطب هدف کمک می‌کند و در نهایت به افزایش فروش کسب‌وکار منتهی می‌شود. تولید محتوا یکی از ارزانترین روش‌های تبلیغاتی می باشد و به جذب مشتری برای کسب‌وکار کمک می‌کند.

حالا باید بررسی کنیم که تولید محتوا چه تاثیر بیشتری در کسب‌وکارها می‌گذارد:

پیشنهاد مقاله : عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

رشد کسب و کار با تولید محتوا

تولید محتوا در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی دارای هزینه کمتری است. تولید محتوا یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای جذب مشتریان جدید است؛ بنابراین تولید محتوا بهترین روشی است که به آگاهی از برند شما می‌کند. تولید محتوا را می‌توان یکی از بهترین روش‌های مارکتینگ دانست. برخی از مزایای تولید محتوا عبارتند از:

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

افزایش ترافیک

تولید محتوا به جذب مخاطبان هدفمند در نهایت منجر به افزایش ترافیک در وب سایت می‌شود و به کار بردن عنوان جذب در محتوا به جذب مشتریان بیشتری کمک می‌کند؛ محتوای باکیفیت و درست با تیتر جذاب این قدرت را دارد تا مخاطب را جذب کرده و به کلیک کردن وادارد؛ بنابراین تیترنویسی مهم‌ترین بخش در تولید محتوا در سایت و سوشال مدیا است و مشتریان در ابتدا با تیتر محتوا شما مواجه می‌شوند.

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

کمک به برند سازی

اساسا بازاریابی محتوایی به معنای بازاریابی بدون وقفه است. این بازاریابی می‌تواند به‌صورت ساختاریافته در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی تولید شود و با معرفی برند در کانال‌های مختلف، به برندسازی کمک کند. برای برندسازی باید به طور مستمر همه جا حضور داشت و مقابل چشم مخاطب هدف قرار گرفت. همچنین حضور مستمر با انواع محتوا کمک می‌کند تا برند در ناخودآگاه مخاطب هدف نهادینه شده و در یاد او بماند. احتمالا پاپ آپ‌های یکتانت را در سایت‌های مختلف دیده‌اید و یا با باز کردن وبسایت‌های مختلف چشم‌تان به بنرهای تبلیغاتی افتاده است. یا در اینستاگرام، یوتیوب، تیک تاک، فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی پست‌هایی از یک برند دیده باشید و مدام برند با تولید محتوا مقابل چشم و ذهن‌تان قد علم کرده باشد. بی‌شک این به برندسازی برندها کمک شایانی خواهد کرد.

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

کمک به سئو

زمانی‌که سوال یا مشکلی دارید برای یافتن پاسخ احتمالا به موتور جستجوی گوگل مراجعه می‌نمایید. تولید محتواهای جذاب و سئو شده به سئو سایت و افزایش رتبه سایت در گوگل کمک می‌کند. ازآنجایی‌که سئو وبسایت به افزایش فروش کمک می‌کند، برندها حساسیت ویژه‌ای روی آن نشان داده و کارشناسان سئو را استخدام می‌کنند تا روی سئوی وبسایت آنها کار کرده و رنک بگیرد. بازاریابی محتوا یکی از راه‌هایی است که به سئوی وبسایت کمک می‌کند و باعث قدرت بخشیدن به ساختار و رنک سایت می‌شود.

بیشتر بخوانیم : 50 ایده عکاسی از محصول برای آنلاین شاپ‌ها (بخش دوم)

بازاریابی با هزینه کم

تولید محتوا را می‌توان یک بازاریابی با هزینه کم در نظر گرفت. تولید محتوا یکی از روش‌های سریع برای جذب مشتریان هدف است و در فرایند فروش و طراحی قیف فروش نیز بسیار مهم است و می‌تواند مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار هدایت کند.

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

جلب اعتماد مشتریان با تولید محتوا

تمام کسب‌وکارها اعم از اینترنتی و سنتی به جلب اعتماد مشتریان نیاز دارند. تولید محتوا اگر به درستی انجام شود باعث جلب اعتماد مشتریان و در نهایت کمک می‌کند. همچنین این قدرت را دارند تا مشتریانی که بوسیله ساخت محتوا به سمت کسب‌وکار جذب شده‌اند تبدیل به مشتریان دائمی کسب و کار شوند.

 

اهمیت تولید محتوا در کسب و کار
اهمیت تولید محتوا در کسب و کار

معرفی محصولات و خدمات به مخاطب هدف

تولید محتوا نقش مهمی در معرفی محصولات به مشتریان جدید ایفا می‌کند. معرفی محصولات و خدمات نقش مهمی در موفقیت فروش دارد. از طرفی معرفی محصولات در وب سایت و شبکه‌های اجتماعی یکی از کم‌هزینه‌ترین راههای برای جذب مخاطب هدف است.

سخن پایانی

تولید محتوا نقش مهمی در کسب‌وکارها ایفا می‌کند و به‌عنوان نیروی بازاریاب مدام در حال فعالیت است. تولید محتوا به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند و در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی با هزینه کمتری انجام می‌شود. تولید محتوا به جلب اعتماد مشتریان نیز کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!