عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون یکی از نیازهای مهم برای فروش بیشتر محصولات در این فروشگاه ها است. برای همکاری در فروش با این فروشگاه ها لازم است عکسهایی مطابق با قوانین آنها تهیه شود.

اهمیت عکاسی محصولات

این روزها که کالاها بیشتر بصورت آنلاین خرید و فروش می شوند، عکاسی از محصولات به یکی از ابزارهای مهم برای جذب مشتریان و افزایش فروش تبدیل شده است. در سایت دیجیکالا و آمازون، دو پلتفرم بزرگ فروشگاه‌های آنلاین جهان، کیفیت عکسهای محصولات بسیار مهم هستند. عکسها باید در شرایط حرفه ای و مطابق با مشخصات کیفی این فروشگاه ها تهیه شود. در این مقاله، به بررسی اهمیت عکاسی از محصولات برای دیجیکالا و آمازون می‌پردازیم و راهکارهایی را مطرح خواهیم کرد تا کسب و کارها بتوانند با استفاده از تصاویر باکیفیت، توانایی رقابتی خود را بهبود بخشند.

 

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون
عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

چرا برای فروش آنلاین محصولات به عکسهای با کیفیت نیاز داریم؟

در بازارهای آنلاین امروزی، نمایش محصولات به شکل حرفه‌ای و با استفاده از عکسهای با کیفیت، امری بسیار مهم و تاثیرگذار در فروش بالاتر است. عدم توجه به این جزئیات می‌تواند تأثیرات منفی بسیاری بر فروش و اعتبار آنلاین کسب و کار شما داشته باشد. بنابراین عکاسی صنعتی، یکی از اساسی‌ترین عناصر در موفقیت فروش آنلاین است.

در دنیای دیجیتال، ارتباط مشتری با محصولات به کمک عکسها انجام می‌شود. به عبارت دیگر، زمانی که یک فرد در حال خرید آنلاین است، امکانات لمس، بوییدن، بررسی جنس، رنگ و بررسی فیزیکی محصول قبل از خرید برایش امکان‌پذیر نیست. این امر چالش‌هایی را برای ایجاد اعتماد و تصمیم‌گیری مشتری ایجاد می‌کند. راه حل این چالش استفاده از عکاسی حرفه ای از محصولات است.

بیشتر بخوانیم : چه دوربینی مناسب عکاسی صنعتی است؟

در واقع عکاسی‌ از محصولات به عنوان پل ارتباطی موثر بین شما و مشتریان عمل می کنند.  عکسهای با کیفیت مشتریان را با طراحی و جزئیات محصولات آشنا می‌کنند و  این قابلیت را دارند که احساسات، جزئیات و مزایای محصولات را به شکل واقعی و دقیق به مشتریان منتقل کنند.

برای عکاسی با کیفیت از محصولات چه موارد باید رعایت کنیم؟

 

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون
عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

استفاده از ابزارهای مناسب عکاسی با کیفیت

برای تهیه عکسهایی با وضوح و کیفیت مناسب باید از ابزار و تجهیزات مناسب استفاده کنید. حتی اگر با گوشی موبایل عکسهای محصولات را تهیه می کنید باید گوشی تلفن همراه شما دوربین با کیفیتی داشته باشد. ابزار عکسبرداری یا دوربین نقش بسیار مهمی در تهیه عکسهای با وضوح دارد که در عکاسی محصولات بسیار مورد توجه است.

خرید محصول : دوربین های نو و دست دوم لنزوکم 

نورپردازی مناسب

نورپردازی مناسب و اصولی بخشی مهم در عکاسی حرفه‌ای است که تأثیر بسزایی بر کیفیت و جذابیت عکسها دارد. حتماً تا کنون تجربه خریدی داشته‌اید که عکس محصول در سایت بسیار جذاب و حرفه‌ای به نظر می‌رسید، اما هنگام دریافت محصول، آن چیزی نبوده که انتظار داشتید. دلیل این اختلاف ممکن است به نورپردازی و ویرایش اغراق آمیز در عکاسی بازگردد. نورپردازی اصولی عکسهای محصولات می تواند جزئیات، رنگ‌ها، سایه‌ها و وضوح محصولات را به بهترین شکل نمایش دهد.

 کادر بندی صحیح عکس

کادر بندی صحیح عکس یکی از عوامل اساسی برای ثبت تصاویر جذاب و حرفه‌ای است. کادربندی اصولی عکس محصولات ارتباط دیداری ایجاد می کند و نقش بسزایی در جلب توجه مخاطبان دارد. با رعایت اصول کلیدی کادربندی، عکاس می‌تواند تصاویری جذاب، تأثیرگذار و حرفه‌ای ایجاد کند. منظور از کادربندی صرفا انتخاب کادر مناسب هنگام عکاسی نیست. در مراحل ویرایش عکس لازم است تناسب سوژه و فضای سفید عکس حفظ شود. نباید محصول در فریم عکس خیلی بزرگ یا کوچک دیده شود.

 

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون
عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

 انتخاب زاویه مناسب محصول

انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی از محصولات یکی از مهارت‌های عکاسان صنعتی حرفه‌ای است که به طور مستقیم بر تأثیرگذاری تصویر و جلب توجه مخاطبان تأثیر می‌گذارد. در عکاسی از محصولات، زاویه‌های مختلف می‌توانند احساسات، جزئیات، و ظاهر کلی محصول را به شکل‌های متفاوتی منعکس کنند. عکس اصلی تهیه شده باید نمای روبروی محصول را که ویژگی های مهم و لوگوی برند را نمایش می دهد باشد. زاویه عکسهای محصولات باید از روبرو و به صورت ۹۰ درجه باشد. عکسهای بعدی می توانند شامل سایر زوایای محصول بهمراه لوازم جانبی، با هدف معرفی کاملتر باشند.

پیشنهاد مقاله : نکات مهم برای ادیت عکسهای تبلیغاتی

ویرایش مناسب عکس محصولات

ادیت مناسب عکس یکی دیگر از عوامل مهم در عکاسی حرفه‌ای از محصولات است که تأثیر زیادی بر جلب توجه و جذابیت تصاویر دارد. اصلاحات نرم افزاری عکس نه تنها می‌تواند جزئیات و ویژگی‌های محصولات را بهبود بخشیده و آنها را به نمایش بگذارد، بلکه می‌تواند هماهنگی و زیبایی کلی تصویر را افزایش دهد.

 درج رنگ صحیح محصول

درج رنگ صحیح محصولات در عکس برداری از آنها یکی از اصول حیاتی در عکاسی حرفه‌ای است. واقعیت و زندگی تصاویر به طور مستقیم از درستی انتقال رنگ‌ها به تصویر ناشی می‌شود. بنابراین تلاش کنید که رنگ‌های واقعی محصول را نشان دهید به خصوص در صورتی که مشتریان به دنبال اطلاعات دقیق درباره رنگ محصول هستند.

کیفیت مناسب عکس

در دنیای امروزی که عکسها به عنوان یک ابزار قدرتمند در بازاریابی و نمایش محصولات و خدمات استفاده می‌شوند، داشتن عکس‌های با کیفیت اساسی‌ترین عامل برای جلب توجه مخاطبان و جذب مشتریان محسوب می‌شود. کیفیت عکسها در عکاسی حرفه‌ای به تجهیزات استفاده شده و صدالبته به تجربه و دانش عکاس بستگی دارد. این موارد همگی باعث ایجاد تصاویری شگفت‌انگیز و جذاب می‌شوند که تأثیرگذاری بیشتری بر مخاطبان دارند.

 

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون
عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

قواعد دیجی کالا برای عکاسی از محصولات

عکاسی محصولات برای دیجی‌کالا نیاز به رعایت قوانین خاصی دارد تا عکس‌های محصولات نمایشی واقعی از محصولات باشند. در سالهای اخیر فروشگاه های آنلاین بزرگ مثل دیجکالا، آمازون، علی بابا و غیره قوانین سخت گیرانه ای برای پذیرش عکسهای محصولات وضع کرده اند. اگر قصد همکاری در فروش محصولات خود در این فروشگاه ها را دارید باید عکسهای محصولات خود را مطابق با قواعد این فروشگاه ها تهیه کنید.

این فروشگاه های آنلاین به تازگی از تکنولوژی هوش مصنوعی برای پذیرش یا رد کردن عکس محصولات استفاده کرده اند. اگر تجربه آپلود ناموفق عکس در این سایت ها را داشته باشید، حتما می دانید اگر عکستان کوچکترین مغایرتی با قواعد آنها داشته باشد تایید نشده و مشکل عکس در پیامی اعلام می شود. در اینجا به برخی اصول و قوانین مهم در عکاسی از محصولات برای دیجی‌کالا اشاره می‌شود:

عکاسی زمینه سفید محصولات:

عکسهای صنعتی محصولات باید با زمینه کاملا سفید تهیه شده باشند. عکس محصولات نباید هیچگونه سایه یا بازتاب در اطراف داشته باشد. لازم است با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ، پس‌زمینه عکس کاملا به رنگ سفید یکدست تبدیل شود.

بیشتر بدانیم : برای ویرایش عکس فتوشاپ یا لایت‌روم را انتخاب کنیم؟

نورپردازی مناسب عکسهای محصولات:

عکس‌های حرفه‌ای از محصولات نورپردازی اصولی نیاز است. نورپردازی حرفه ای با استفاده از منابع نوری استودیویی معنا پیدا می کند. این نورها می توانند فلاشهای عکاسی و یا نورهای متوالی با کیفیت باشند. هنگام نورپردازی محصولات اطمینان حاصل کنید که نور به طور یکنواخت روی محصول تابانده شود. نوردهی به محصول باید به گونه ای باشد تا کمترین سایه در اطراف آن ایجاد شده و ابعاد محصول قابل رویت روشن باشد.

زاویه‌های متنوع:

برای هر محصول حداقل دو عکس با زاویه‌های متفاوت بگیرید. عکس اول باید به عنوان عکس اصلی انتخاب شود و لازم است ماهیت و جنس محصول را بطور واضح نشان دهد. عکس‌های بعدی می‌توانند از زوایا و نقاط مختلف محصول تهیه شوند تا مشتریان اطلاعات دقیق‌تری درباره محصول داشته باشند.

سایز و نسبت ابعاد تصویر:

ابعاد عکس‌ها باید در سایزهای مشخصی باشند (مثل ۶۰۰x۶۰۰ یا ۲۵۰۰x۲۵۰۰). نسبت سوژه نسبت به کادر کلی عکس‌ها بین ۵۰ درصد تا ۷۰ درصد باشد و اجسام در عکس بسیار کوچک دیده نشوند.

وضوح و کیفیت عکس:

یکی از معیارهای مهم برای تایید عکسها در دیجیکالا و سایر فروشگاه های آنلاین معتبر، کیفیت و وضوح عکسها است. عکسهای محصولات باید با وضوح و شارپنس بالا آپلود شوند. عکسها نباید مات و با کیفیت حتی متوسط باشند.

 

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون
عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

رنگ پس زمینه عکسهای دیجیکالا:

یکی از نکات مهم در عکاسی محصولات برای دیجیکالا، استفاده از پس زمینه های ساده و مطابق با گایدلاین های این فروشگاه اینترنتی است. عکسهای زمینه ساده سوژه ی عکس که همان محصول باشد را در تمرکز دید بیننده قرار می دهند. ضمن اینکه عکسهای زمینه رنگی عکاسی محصولات غذایی محسن یا طرح ها حجم فایل بالاتری دارند که سرعت لود فروشگاه های اینترنتی بزرگ را تحت تاثیر قرار می دهند.

عکسهای محصولات را نمی توانید با هر رنگ و پس زمینه ای آماده کنید و توقع داشته باشید هنگام آپلود ریجکت نشوند. پس زمینه عکسهایتان نباید رنگی یا طرح دار باشد و از بکگراندهای سفید تا خاکستری می توانید استفاده کنید. در تصویر پایین رنگهای پس زمینه مورد تایید فروشگاه های اینترنتی را مشاهده می کنید.

بیشتر بخوانیم : نکات مهم برای تهیه عکسهای صنایع دستی

دلایل رد شدن عکسها از طرف دیجی کالا 

دلایل رد شدن عکس‌ها توسط دیجی‌کالا معمولاً مواردی است که عکسها از شاخص های کیفیت و استانداردهای اعلام شده پیروی نکرده اند. هنگام عکاسی از محصولات برای دیجیکالا باید نکات متعددی را رعایت کنید تا از رد شدن عکسها هنگام آپلود جلوگیری شود. به طور خلاصه، دلایل رد شدن تصاویر عبارتند از:

 • نور کالا: نورپردازی نامناسب که باعث تاریکی و یا روشنایی زیادی عکس شود.
 • نور خوردگی عکس محصول: بازتاب های نور بروی بخش های براق محصول
 • استفاده از اجزای جانبی محصول: استفاده از قطعات جانبی محصول برای عکس اصلی
 • کثیف بودن محصول یا بکگراند: عکسهایی که محصول هنگام عکسبرداری تمیز نشده یا با پس زمینه کثیف تهیه شده
 • کیفیت نامناسب و تار بودن عکسها: وضوح پایین عکسها که باعث خوب دیده نشدن محصول می شود.
 • زوایای نادرست کالا: انتخاب زاویه نامناسب محصول که باعث عدم تطابق عکس محصول با واقعیت محصول شود
 • پس‌زمینه تصاویر: استفاده از پس زمینه های تیره، رنگی یا طرح دار
 • رنگ واقعی عکسها: رنگ عکس باید رنگ واقعی محصولات مطابقت نداشته باشد.
 • عدم توجه به قواعد سایز عکس: عدم توجه به قواعد سایز سوژه نسبت به فریم عکس
 • درج متن: هرگونه توضیحات که به صورت فتوشاپی بر روی کالا اضافه شده باشد، باعث رد شدن تصویر می‌شود.
 • عدم چیدمان صحیح کالا: بی نظمی در چیدمان محصولات یا قرار نداشتن صحیح در کادر
 • ادیت ناصحیح و برش عکس: عدم توجه به قواعد اصولی برش عکس
 • درج برچسب های اضافی: وجود برچسب های اضافی مانند گارانتی و یا راهنمای محصول در عکسها
 • مات بودن عکس: تار بودن عکسها  و ناواضح بودن جزئیات کالا باعث ریجکت شدن عکس می شود
 • درج مشخصات فروشنده: قرار داشتن آدرس یا تبلیغ فروشنده بروی عکس ها
 • درج لوگوی برندها بروی کالای متفرقه: مونتاژ لوگوی برندها بروی کالاهای متفرقه

 

عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون
عکاسی محصولات برای دیجیکالا و آمازون

عکاسی لایف استایل چه تاثیری بروی فروش محصول می گذارد؟

عکاسی لایف استایل، با بازسازی صحنه‌های واقعی زندگی و ایجاد احساسات در عکس، توانایی بیان داستان و تجربیات واقعی افراد را به نمایش می‌گذارد. این سبک عکاسی به عنوان یک ابزار قدرتمند در تبلیغات و بازاریابی، تأثیرات بسیاری بر فروش محصولات می‌گذارد. با ارائه تصاویری از زندگی واقعی و تأکید بر ارزش‌ها و سبک زندگی، این نوع عکاسی می‌تواند ارزش‌های برند را به مخاطبان منتقل کند و مشتریان ممکن است احساس کنند که محصولات با سبک زندگی و ارزش‌های آنان هماهنگی دارند.

مقاله بیشتر : عکاسی مد و سبک‌های عکاسی فشن

برای همکاری در فروش محصولات می توانید عکسهای متنوعی از محصولات خود داشته باشید. عکسهای زمینه سفید و عکسهای تبلیغاتی و لایف استایل را می توانید در پنل فروش محصولات خود در سایت دیجیکالا استفاده کنید، اما باید توجه کنید که عکس اصلی هر محصول باید با زمینه کاملا سفید و شرایطی که قبلا گفته ایم باشد.

سخن پایانی

اگر قصد همکاری در فروش کالاهای خود با فروشگاه های آنلاین معتبر را دارید باید عکسهایی حرفه ای از محصولات خود تهیه کنید. عکسهایی که مطابق با قوانین این سایت ها بوده و مشخصات، جزئیات و ویژگی های محصولات شما را به بهترین شکل ممکن نمایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!